Az eredetileg tervezett 200 milliárd forint helyett 300 milliárd forintra emeli a kormány az új lakásfejlesztési tőkeprogram keretösszegét - jelentette be Nagy Márton nemzetgazdasági miniszter közösségi oldalán. A programban az alapok 5-30 milliárd forint közötti összegre pályázhatnak, a miniszter szerint a változtatásra a nagy érdeklődés miatt van szükség.
Az amerikai Diligent Corporation 37 milliárd forint értékű magyarországi kutatás-fejlesztési beruházása 124 új munkahelyet hoz létre - közölte Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter.
A kínai kormány mentőövet dobhat a China Vanke Co. ingatlanfejlesztő vállalatnak, hogy áthidalja az idei évre becsült 50 milliárd jüan (mintegy 6,8 milliárd dollár) finanszírozási hiányát. A lépés újabb jele annak, hogy Peking igyekszik megmenteni az államilag támogatott fejlesztőket a fizetésképtelenségtől - írta a Bloomberg.
Az Európai Bizottság pénteken nyilvános konzultációt indított az állami támogatásokra vonatkozó végrehajtási rendelet és annak legjobb gyakorlatainak gyűjteményének módosításáról. Az új szabályok célja, hogy a nyilvánosság számára lehetőséget biztosítsanak bizonyos állami támogatási döntések környezetvédelmi jogi felülvizsgálatának kezdeményezésére – közölte pénteken az uniós végrehajtó testület.
Nagy Márton bejelentette, hogy idén ősszel létrejön Magyarországon a turisztikai szektort kiszolgálni hivatott speciális bank. Cikkünkben körüljárjuk, mit lehet már tudni a létrehozandó új bankról, lehet-e haszna a turisztikai és a bankszektor szempontjából, és hogyan vélekednek az elképzelésről a turisztikai szektor egyes érintettjei.
Folytatódott hazánkban az elektromos autók számának növekedése idén januárban is: az év első hónapjában 1900-al nőtt a tisztán elektromos gépkocsik száma Magyarországon - közölte az Energiaügyi Minisztérium Facebook oldalán. Bár a havi bővülési rekordot nem döntötte meg, de ezzel mostanra már 72 ezer darabra nőtt a magyarországi elektromos autóflotta.
Miközben Európában az elektromos autók értékesítési számai messze elmaradnak a várttól, addig Kínában ennek épp az ellenkezője a helyzet: tavaly a világon itt nőtt a leggyorsabban az elektromos járművek iránti kereslet, sőt, 2024-ben Kína már a globális elektromosautó-eladások több mint 60%-át adta. A kínai elektromosautó-ipar a 2012-es 13 000 darabos termelésről 2024-re 1,2 millióra nőtt, s a mintegy 100 kínai elektromosjármű-márka immár a világpiac 76%-át foglalja el. Tíz évvel ezelőtt, kis túlzással, Kínán kívül még senki ismert olyan autómárkákat, mint a BYD, Geely, Chery vagy Nio, de napjainkra ez is megváltozott. Mint oly sok esetben, ha Kínáról van szó, e folyamatok mögött is a kínai államot kell keresnünk.
20,6%-os hozamot fizet a Babakötvény a február 1-jén esedékes kamatfizetéskor, és mintegy 32 milliárd forintot ír jóvá a gyermekek Start-számláján a Magyar Államkincstár.
A német cseppfolyósított földgáz (LNG) piacon újfajta versenyhelyzet állt elő karácsony óta az állami és magántulajdonú terminálüzemeltetők között. Ennek hangot is adott a Deutsche ReGas magánvállalat vezetője, aki azt kritizálta, hogy az állami tulajdonú Deutsche Energy Terminal (DET) árazási gyakorlata annyira agresszív, amely már veszélyeztetheti a saját üzleti modelljét.
Kína ipari vállalatai 2024-ben zsinórban harmadik éve könyvelhettek el profitcsökkenést a deflációs nyomás közepette, bár az év végére a kormányzati ösztönző intézkedések javulást hoztak. Az év utolsó hónapjának 11%-os profitnövekedése enyhítette az éves visszaesés mértékét.
Az olasz kormány támogatását fejezte ki a Banca Monte dei Paschi di Siena (MPS) Mediobancára tett ajánlata kapcsán. A tervezett ügylet az ország bankrendszerének megerősítését célozza, és fontos lépés lehet az MPS teljes privatizációja felé.
Január 1-től jelentősen emelkedik a BME munkatársainak alapilletménye – jelentette be honlapján a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem. 29-61 százalékkal emelkedik az oktató-kutató kollégák alapbére január 1-től, a legnagyobb emelésre az alacsonyabb beosztásokban dolgozók számíthatnak.
A 2024-es év a korábbi évekhez képest szerény államilag támogatott beruházást hozott Magyarországra: a kormány csak alig 42 milliárd forint értékben nyújtott célzott állami ösztönzőket különböző projektekhez. A megelőző évi támogatásoknak alig 1,5 százalékára szerződött a kormány a Külgazdasági és Külügyminisztérium szerződéslistája szerint. Ez a fajsúlyos visszaesés pedig meg is látszódott azon, hogy a beruházások visszaesése miatt tavaly ősszel technikai recesszióba került Magyarország.
2025 elején újraindította a kormány a 2021-2022-ben rendkívül nagy népszerűségnek örvendő otthonfelújítási programot. A vidéki otthonfelújítási program keretében 3 millió forint otthonfelújítási támogatáshoz és szükség esetén a munkálatok előfinanszírozására 6 millió forintnyi kamattámogatott otthonfelújítási hitelhez lehet jutni energetikai elvárás nélkül. Nagy változás, hogy ezúttal csak az 5000 fő alatti kistelepüléseken érhető el a program, és a korábban már esetlegesen felvett támogatással csökkentett összeget lehet igénybe venni. Újdonság az is, hogy 5 évig a támogatott lakásban kell lakni és a számlákat megőrizni. Feltételek, igénylés, tudnivalók egy helyen!
A Kínai Autógyártók Szövetségének (CAAM) hétfői jelentése szerint a kínai járműexport az idén várhatóan 5,8 százalékkal 6,2 millióra nő, ami a 2024-es 19,3 százalékos növekedéshez képest lassulást jelez.
Kína szerint az Európai Unió külföldi támogatásokra vonatkozó szabályozása kereskedelmi és befektetési akadályt jelent, ami újabb vitát szít a két fél közötti kereskedelmi konfliktusban. A pekingi Kereskedelmi Minisztérium csütörtökön nyilvánosságra hozott vizsgálati eredményei szerint az EU szabályozásának „szelektív végrehajtása” különösen aggasztó.
Folyamatosan frissülő hírfolyamunk.
A BRICS-tagság felé fordul az ország az EU-csatlakozás elhúzódása miatt.
Steve Cohen borúlátóbbá vált az amerikai gazdaság kilátásaival kapcsolatban.
A magyar bankoknak lépniük kell!
Attól függ, mit nézünk.
Rossz hírek jöttek az iparból.