A gyárból származó hírek szerint csütörtökön megérkezett az októberi fizetés a Liberty Dunaújváros felszámolás alatt álló egységeiben dolgozókhoz. Pár hónapon belül ez már a harmadik alkalom, amikor késve érkezik a fizetés, ám ennek most az a sajátossága, hogy nem a tulajdonos fizeti, hanem a Bérgarancia Alap. Az új tulajdonos az elmúlt egy évben képtelen volt feltámasztani a gyárat, sőt inkább csak tovább romlott a működés (a Liberty Steel mint tulajdonos ezt nagyrészt a kedvezőtlen külső okokra vezeti vissza), és ennek a kézzel fogható drámai következményei (felszámolás, fizetésképtelenség, elmaradt bérek) ezekben a hetekben váltak kézzel foghatóvá.
Ahogy a családalapítás, úgy a babavárás időszaka, majd az azt követő hónapok és évek is folyamatos tervezést igényelnek. Ahhoz, hogy gyermekünk, gyermekeink boldogan, magabiztosan váljanak felnőtté és megkezdjék önálló életüket hozzátartozik az anyagi gondoskodás és előre gondolkodás is a szülők részéről.
Az elmúlt hetekben jelentős összegű kártérítési összeghez jutott a német Uniper az orosz Gazprom Exporttal szembeni követeléséből, és így szeptember végéig 530 millió eurót be is fizetett a német államkasszába a korábbi német állami mentőcsomag részbeni visszafizetése érdekében – derült ki az Uniper ma közzétett harmadik negyedéves jelentéséből. Egyelőre nem világos, hogy pontosan ki fizette ki a kártérítést az Unipernek, ez nem derül ki egyértelműen az anyagból. Akár az is lehetséges, hogy a Gazprom Export valamely megmaradt európai gázvásárlója felől tudott bevételhez jutni a német cég, amely minden követ megmozgat, hogy pénzhez jusson.
Az elektromos kisáruszállítók piaca továbbra is hanyatlik Magyarországon, annak ellenére, hogy állami támogatás áll rendelkezésre. A Datahouse adatai szerint 2023 szeptemberében 12 százalékkal kevesebb ilyen járművet értékesítettek, mint az előző év azonos időszakában - írja a villanyautosok.hu.
A magyar gazdaság legnagyobb problémája a verseny hiánya Zsiday Viktor szerint, ami az alacsony termelékenységet okozza. A Portfolio konferenciáján a közgazdász arról beszélt, hogy a kormányzati beavatkozások, valamint a piaci szereplők ösztönzőinek torzulása gátolják a hatékony működést. A szakember blogjában kifejti: jelenlegi struktúrában hosszú távon nem várható jelentős gazdasági növekedés.
A floridai lakástulajdonosok egyre növekvő aggodalommal figyelik a lakásbiztosítási feltételek alakulását, miután az elmúlt években több pusztító hurrikán is sújtotta az államot, legutóbb a Helene és a Milton. A biztosítási díjak drasztikus emelkedése és a fedezetek csökkenése miatt sokan attól tartanak, hogy elveszíthetik otthonuk biztosítását - írja a Reuters.
Németországban egyre több EV-tulajdonos tér vissza a benzines és dízeles autókhoz egy friss felmérés szerint, amelyet a G7 szúrt ki.
A II. világháborút követő 30 évnyi gazdasági növekedés után az európai döntéshozók elmulasztották létrehozni a diszruptív innovációt elősegítő intézményeket és politikát. Európának most sürgősen új gazdasági doktrínára és reformprogramra van szüksége, különben továbbra is lemarad az Egyesült Államokhoz képest.
Kína kereskedelmi minisztériuma leülne tárgyalni az európai vezetőkkel a kereskedelmi háborúról, elsősorban az elektromosautók európai importjáról. Bíznak egy kompromisszumos megoldásban - számolt be a Reuters.
Az Európai Unió azon döntései, amelyek lehetővé tették, hogy a kormányok pénzügyi támogatást nyújtsanak vállalatoknak a közelmúlt válságai alatt, „túl messzire mentek”, és most veszélyeztetik az egységes piacot – mondta Wille Rydman, Finnország gazdasági minisztere. A politikus szerint ezek a tagállamok közötti versenyt erősítették csak és nem javították a versenyképességet. A magyar kormány viszont teljesen más stratégiát alkalmazna, míg az Európai Bizottság is átalakítaná az ösztönzőrendszereket.
Állampapírra váltható utalványt nyerhetnek a Magyar Államkincstár meglévő és új ügyfelei. A nyereményjátékon azok indulhatnak, akik új értékpapírszámlát, vagy gyermeküknek Start-számlát nyitnak és azon legalább 100 000 forintért vásárolnak állampapírt, vagy már meglévő számlájukon ugyanennyi összeget fektetnek állampapírba szeptember 23. és november 30. között - közölte az Államkincstár.
Az Európai Unió versenyképességének megőrzése érdekében Mario Draghi, az Európai Központi Bank egykori elnöke, átfogó javaslatcsomagot nyújtott be a versenypolitika reformjára az Európai Bizottságnak. A tervezete a technológiai szektorban növekvő innovációs versenyt és a globális piaci nyomást helyezi középpontba, ehhez pedig szigorúbb eszközöket adna az Európai Bizottságnak, hogy a külső szereplők – főként Kína és az Egyesült Államok – ellen hatékonyabban léphessen fel az EU, és a tagállamok rivalizálásának is elvegyék az élét.
Az Európai Unió tagállamai valószínűleg támogatják a kínai elektromos járművekre tervezett büntetővámok bevezetését novemberben, ahogy azt a blokk kereskedelmi biztosa, Valdis Dombrovskis ismertette. A magyar kormány ellenzi az intézkedéseket, miközben Kína a szabályok kijátszására készül. Utóbbi ellen Brüsszel egy másik fegyvert is bevethet, amin megint csak veszíthet a magyar gazdaság.
A világ legnagyobb lítiumtermelője, az Albemarle sürgette a nyugati kormányokat, hogy avatkozzanak be a kínai dominancia enyhítése érdekében az elektromos autók meghajtásához nélkülözhetetlen ásványi anyagok piacán. Kent Masters, az amerikai székhelyű vállalatcsoport vezérigazgatója a lítiumpiac jelentős visszaesését követően több támogatást kér a nyugati országoktól és az autógyártóktól a kínai verseny leküzdésére – írja a Financial Times.
Az Európai Unió kötéltáncot jár a Kínával való kereskedelmi vitáinak rendezésénél, a kettősséget pedig jól tükrözi Giorgia Meloni olasz miniszterelnök látogatása is, aki egyszerre békülne Pekinggel, és érvényesítené gazdasági érdekeit. Az EU igyekszik befektetéseket vonzani az ázsiai országból, ugyanakkor szigorúan fellép a versenykorlátozó gyakorlatok ellen és csökkenteni próbálja az alapanyagfüggőségét. Brüsszel ezért egy olyan fegyveréhez nyúlhat, amely kikezdheti a magyar gazdaságot is.
A 2022 második felét jellemző gazdasági megtorpanás mostanra érte el igazán a hazai lakásépítési szektort. A KSH friss számai alapján az idei első félévben 18 százalékkal kevesebb lakást adtak át, mint a tavalyi azonos időszakban, miközben a lakásépítési kedv is hasonló arányban csökkent. Hogy meddig tarthat a lejtmenet, és mi segítheti a lakásépítési szektor kilábalását, arról a piac szakértői mondták el véleményüket.
Három év alatt háromszor csökkentették a bíborosok fizetését.
Megvan a megállapodás.
Vegyes mozgások a világ tőzsdéin.
El kell adniuk a Chrome-ot?
A háború eszkalációjáról szóló tudósításunk folyamatosan frissül.
Mi lesz a nyugdíjakkal?
Hogy látja a cég jövőjét az elnök-vezérigazgató?
Bindulhat a trükközés?